Черноморец взе бургаското дерби

19-11-2017 20:12 | BGbasket.com

Черноморец спечели бургаското дерби в източния регион на мъжката А група. Тимът се наложи над Делфин с категоричния резултат 91-63. До момента Черноморец е с актив 2-4, а Делфин – с 2-3. В следващия кръг Делфин посреща Чавдар Троян, а ЧерноморецИУ Варна.

Формалният гост в срещата Черноморец спечели първата част с 19-17, а до почивката тя стана близо 10 точки, а след още една четвърт се доближи до 20. До края тимът направи победата си категорична.

Димитър Найденов записа 27 точки, 8 борби и 7 асистенции за успеха на отбора си, трипъл дабъл от 25 точки, 19 борби и 12 асистенции добави Емил Димов, а с 15 точки и 6 асистенции се отчете Николай Николов.

За Делфин Ростислав Тончев отбеляза 21 точки, а с по 14 се включиха Манол Тончев и Николай Георгиев.