Рилски спортист надви Левски 2014 след драма

19-11-2017 19:49 | BGbasket.com

Рилски спортист записа победа като гост срещу Левски 2014 в среща от мъжкото баскетболно първенство, изиграна в столичната зала „Триадица“. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров се наложиха над своя съперник със 73-67 в оспорван и интригуващ мач. Двубоят премина през много обрати, като до последно победителят не бе ясен.

Успехът бе пети за тима от Самоков, който е и с две поражения, докато съперникът му е с баланс 3-3.

В следващия кръг Левски 2014 гостува на Балкан, докато Рилски спортист почива.

В началото двубоят бе много равностоен с честа смяна на водачеството. Постепенно обаче Рилски спортист започна да увеличава разликата в своя полза и след вкарани осем безответни точки в края на частта поведе с 26-16. През втория период обаче Левски 2014 показа коренно различно лице и четири минути преди края на полувремето стигна до равенство при 33-33. Последваха драматични минути. Деян Карамфилов изведе домакините напред при 40-37. След това обаче на Йордан Бозов бе отсъдено нарушение в нападение, а заради реакцията му той получи и техническо. Станимир Маринов отбеляза един наказателен удар, с което оформи и крайния резултат преди почивката 41-37.

Баскетболистите на Константин Папазов поддържаха разлика от няколко точки и след паузата. В средата на частта обаче Рилски спортист отново излезе напред в резултата. Сирената за края на третата част дойде при една точка аванс за тима от Самоков, с което интригата преди заключителните минути стана още по-голяма. Гостите обаче започнаха ударно  последната част и след серия от 14-3 поведоха с двуцифрена разлика. Левски 2014 не се предаде и малко повече от минута преди края се доближи само на две точки от своя съперник. Рилски спортист обаче не допусна обрат и удържа аванса си.

Най-резултатен за успеха бе Шелдън Джетър, който завърши с 19 точки. Златин Георгиев отбеляза 16, Дерек Райт вкара 11, а с 10 точки и 10 борби се отчете Травис Тейлър.

За Левски 2014 Станимир Маринов завърши с 19 точки, 14 има Алекс Симеонов, а с 12 е Веселин Веселинов.