74 точки разлика за Хасково, Славия и НСА с победи

03-11-2017 18:31 | BGbasket.com

Шампионките победиха Асеновец 2005 като гости със 112-38 в мач от четвъртия кръг на редовния сезон и продължават да са непобедени, като вече имат три победи. Асеновец пък е с победа и три загуби.

За победителките Виолина Кочева наниза 33 точки и добави 7 асистенции, а 22 точки и 15 асистенции записа Зорница Костова. 19 и 12 борби регистрира Милена Томова. За Асеновец с 15 точки и 4 борби завърши Христина Гераскова.

В мач от западния регион Славия надви Шампион 2006 в директен сблъсък за второто място във временното класиране. Като домакини славистките се наложиха с 85-63, след като спечелиха всеки от периодите, за да натрупат категоричната крайна разлика. До момента те са с 3 победи и загуба зад лидера Монтана 2003, а Шампион е с актив 2-2.

Антония Филипова регистрира 23 точки и 7 борби за победителките, а 20 плюс 12 добави Естер Мичева. За Шампион най-резултатна с 20 точки бе Елена Димова, а Деница Петрова се включи с 16 точки и 5 асистенции.

В друг мач от западния регион НСА записа първи успех, като по този начин нанесе трета поредна загуба на Левски. Като домакини баскетболистките на спортната академия се наложиха с резултат 71-64, след като през първите три четвърти натрупаха аванс от 15 точки и въпреки че съперникът свали част от разликата през последната, не допуснаха обрат.

Пет баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатна със 17 точки плюс 7 борби беше Петя Серафимова, а 16 точки, 8 борби, 7 асистенции и 4 отнети топки добави Зорница Найденова.