Хасково бие с 50, Асеновец с първи успех при жените

28-10-2017 21:03 | BGbasket.com

Хасково 2012 и Асеновец 2005 записаха победи в източния регион на женската А група. До момента хасковлийки са с две победи, а за Асеновец това беше първи успех след две загуби до момента. Днешният съперник на шампионките Рилски спортист е с актив 1-2, а този на Асеновец Черно море Одесос – с победа и три загуби.

Хасково 2012 разби Рилски спортист със 104-54, след като натрупа 15 точки преднина още през първата част и продължи да увеличава разликата през целия мач. Виолина Кочева завърши с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции за победителките, а с 20 точки и 15 борби се включи Милена Томова. За Рилски Моника-Лъки Радойкова отбеляза 12 точки, а с 10 се отчете Ивана Николова.

В другия мач от региона Асеновец 2005 победи Черно море Одесос като гост с 56-50. Асеновец изигра отлични първа и трета част, за да натрупа сериозна преднина от 12 точки преди последните 10 минути. До края варненки се приближиха, но не успяха да стигнат до обрат. За победителките Христина Гераскова завърши с 19 точки и 16 борби, а 12 вкара Петя Аргирова. За Черно море Юлияна Вълчева записа 23 точки и 18 борби, а с 12 плюс 8 завърши Илияна Георгиева.