Славия се справи с геройствата на Септември за втора победа

сн. BGBasket.com
27-10-2017 16:23 | BGbasket.com

Славия взе втора победа в женското баскетболно първенство, след като се наложи над Септември 97 с 85-63.

Двубоят предложи интересни моменти, като момичетата на Борислава Мандур успяха да се противопоставят сериозно на противника в първата четвърт, а в последната за малко да стопят пасив от 21 точки.

Равностойната първа част бе последвана от серия от 14-0 в началото на втората, и там Славия се откъсна в резултата. Въпреки доброто представяне на младия тим на Септември, опитът на баскетболистките на Силвия Пеева си каза думата. Преднината на "белите" стигна до 21 точки в средата на третата част, но Септември не се отказа да гони съперника и в края на периода скъси почти наполовина изоставането си.

Битката стана жестока в заключителната четвърт, а след серия от 7-0 за Септември, в средата на частта разликата бе едва 4 точки. Антония Филипова вкара важна тройка за Славия в този момент, за да спре устрема на съперника. Геройствата на 15-годишната Константина Какогиани и 16-годишната Анна-Славина Славчева се изчерпаха четири минути преди финалната сирена и Септември не успя да вкара повече кош до края.

След серия от 17-0, Славия стигна и до разгромния краен резултат, неотразяващ обаче битката през целия мач.

Славчева завърши с 31 точки и 10 борби за Септември, а Какогиани добави 9 точки и 11 асистенции.

Антония Филипова се отчете с 19 точки за успеха, Стефка Николова добави 17, а Кристина Манолова - 15.