ЦСКА, БУБА и Атлетик с победи на старта на А група

15-10-2017 19:10 | BGbasket.com

ЦСКА, БУБА баскетбол и Атлетик записаха победи на старта на мъжката А група. В регион Запад те победиха съответно Видабаскет, Балкан -2 и Академик София.

ЦСКА спечели убедително срещу Видабаскет с 84-52 в среща, изиграна в столичната зала „Румен Пейчев“. Баскетболистите на Йордан Колев спечелиха срещата след силно второ полувреме.

Гостите от Видин имаха предимство в началните минути и поведоха със седем точки. След това обаче ЦСКА заигра по-добре и направи пълен обрат, като след първата част водеше с 21-19. Втората четвърт бе много оспорвана, а на почивката преднината на „червените“ бе четири точки. ЦСКА напълно контролираше събитията на терена след паузата и не остави шансове на своя съперник.

Най-резултатен за успеха бе Анди Франсис с 24 точки, като той добави и 7 борби. Ивайло Тонев вкара 22 точки, а с по 10 са Александър Ангелов, Георги Кендеров (плюс 15 борби) и Ангел Димитров. За Видабаскет 18 точки отбеляза Теодор Николов, а с дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби е Мартин Горунов.

Дебютантът в мъжката А група БУБА баскетбол се наложи като гост над Балкан с 91-68 в среща, изиграна в „Арена Ботевград“. „Зелените“ имаха предимство в началните минути, но след това съперникът им взе инициативата.

Домакините започнаха добре мача и много бързо поведоха с двуцифрена разлика. След това обаче БУБА отговори със серия от 9-1 и след първата част преднината на Балкан бе сведена до три точки. Малко след началото на втория период гостите стигнаха и до пълен обрат. Последваха оспорвани минути, а на почивката БУБА водеше с 52-50. Балкан изигра кошмарна втора четвърт. Тимът от Ботевград отбеляза едва 2 точки срещу 22 за своя съперник. Последният период бе много равностоен, но БУБА задържа аванса си.

Иван Алипиев игра много силно за победителите, като записа на сметката си 19 точки и 12 борби. Александър Милов отбеляза 17 точки, Лъчезар Димитров добави 14, а с по 11 са Евгени Хаджирусев и Николай Михайлов (плюс 9 борби). Най-резултатен за Балкан бе Румен Василев с 19 точки, като той има и 10 борби. Александър Йонов се отчете с 14 точки, а по 12 вкараха Александър Илиев и Радослав Кочев.

Другият новак в А група – Атлетик, също записа успех на старта на шампионата. Тимът се наложи над Академик София с 95-75, като поведе още в началото и до края не изпусна аванса си.

Академик София поведе в самото начало на срещата, но след това Атлетик взе инициативата и след десет минути игра водеше с 23-17. Тимът поддържаше преднината си и през втората част, а на почивката авансът му бе девет точки. След паузата играта бе много равностойна и преди последната четвърт Атлетик водеше с 11 точки. В заключителните минути баскетболистите на Николай Хаджиев увеличиха разликата в своя полза и спечелиха убедително.

Тодор Захариев отбеляза 20 точки за успеха, а с една по-малко е Филип Каменов. Ивайло Вучков се отчете със 17, а с 16 е Михаил Танев. За Академик София Марио Мирчев отбеляза 21 точки. Цветомир Чернокожев завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби, а Красимир Димитров вкара 12.