Чавдар Троян, Делфин и ИУ с успешно начало в А група

Кирил Райков със сълен мач за победата на Чавдар (сн. lap.bg)
15-10-2017 18:53 | BGbasket.com

Отборите на Чавдар Троян, ИУ Варна и Делфин записаха победи в първите си мачове за сезона в източния регион на мъжката А група. Вторият кръг от шампионата е след седмица, а срещите в него са Берое -2 – Шумен, Чавдар Троян – Делфин и ИУ – Черноморец.

Чавдар Троян се наложи като домакин над Берое -2 с резултат 97-84, след като изигра силни първа и трета четвърт. Троянци натрупаха двуцифрен аванс в първите 10 минути, а след равностойна втора част разликата на почивката беше 10 точки. Отлична трета четвърт изстреля домакините напред и те имаха комфортна преднина от 16 точки след нея. Беройци не успяха да се приближат до края и си тръгнаха със загуба.

За Чавдар по 23 точки нанизаха Любомир Лилов (10 борби) и Кирил Райков (8 борби), Ценко Наков добави 18 плюс 5, а с 12 точки и по 4 борби, асистенции и отнети топки се включи Николай Маринов. За втория отбор на Берое Николай Титков наниза 33 точки (7 тройки) и подаде 5 асистенции, 15 плюс 11 асистенции и 6 борби добави Милен Дудев, а с 13 точки завърши Евгени Василев.

В друг мач от региона Делфин печели бургаското дерби срещу Черноморец с резултат 66-56. Отборите си размениха по една силна част през първото полувреме и на почивката Черноморец беше с 5 точки напред. Отлична трета десетка на Делфин обаче доведе до обрат, а след равностойни последни 10 минути тимът удържа победата.

Ростислав Тончев записа 20 точки и 6 борби за победителите, 19 плюс 12 борби добави Манол Тончев, а 16 точки и по 7 борби и отнети топки завърши Николай Георгиев. За Черноморец Димитър Найденов направи дабъл дабъл от 22 точки и 13 борби, а с 14 плюс 13 се отчете Делян Колев.

В третия мач от региона ИУ Варна се наложи над Шумен като гост с резултат 98-67. Първото полувреме не предполагаше такава разлика в крайния резултат, след като отборите изиграха равностойни 20 минути, след които варненци водеха с 2 точки. През втората половина на мача обаче те бяха категорично по-силно и бързо се откъснаха напред, за да се стигне до 31 точки разлика в края.

Николай Николов записа 26 точки и 8 борби за ИУ, 17 точки добави Николай Грозев, а с 10 и 5 борби завърши Мартин Коцев. Всички играчи в състава влязоха в игра и отбелязаха точки. За Шумен Мирослав Денчев беше най-резултатен с 18 точки, а 13 плюс 6 борби и 5 асистенции добави Росен Иванов.