Монтана 2003 и Славия с убедителни победи на Запад

(сн: BGbasket.com)
14-10-2017 20:07 | BGbasket.com

Монтана 2003 и Славия започнаха с победи участието си в женската А група през този сезон. В регион Запад тимът на Стефан Михайлов се наложи над Шампион 2006 със 79-39, докато Славия победи НСА с 65-46. Вчера се изигра и още един мач от новия шампионат, в който Левски спечели срещу Септември 97.

В първия мач за деня Монтана 2003 разби Шампион 2006 със 79-39. Двубоят се проведе в столичната зала „Универсиада“.

Гостите започнаха ударно мача и спечелиха първата част с 28-6. Те продължиха да доминират и през втория период, като на почивката вече водеха с 32 точки. Баскетболистките на Стефан Михайлов продължиха да диктуват темпото и след почивката. Преди последната част преднината им достигна 45 точки. Накрая Шампион 2006 намали изоставането си, но мачът отдавна бе решен.

Най-резултатна за успеха бе Дебора Филипова с 32 точки, като тя добави още 5 борби и 3 асистенции. За Шампион 2006 с 10 точки се отчете Цветелина Димитрова.

Славия също записа първа победа, след като се наложи над НСА с 65-46 в среща, изиграна в зала „Триадица“.

Баскетболистките на Силвия Пеева започнаха много силно двубоя и още след първата част поведоха с 22-10. Вторият период беше по-равностоен, но след края му Славия отново имаше комфортен аванс от 16 точки. След паузата НСА опита да намали изоставането си, но съперникът им поддържаше аванса си и не допусна обрат.

По 19 точки за Славия отбелязаха Антония Филипова и Кристина Манолова. С 15 е Естер Мичева, а 11 добави Ванеса Маринова. За НСА единствената с двуцифрен точков актив бе Мария Светославова, която вкара 22 точки. Тя има и 10 борби.