Втори успех за Монтана 2003 в Адриатическата лига

11-10-2017 20:14 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа втора победа в Адриатическата лига. Пред собствена публика тимът се наложи над Цинкарна Целе с 82-78. Двубоят бе много оспорван, като до последните секунди победителят не бе ясен.

В следващия кръг тимът на Монтана 2003 гостува на Партизан 1953 в Белград. Двубоят е на 19 октомври.

Монтана 2003 имаше леко предимство в началните минути. Постепенно обаче гостите взеха инициативата и след първата част българският тим изоставаше с 15-22. Цинкарна Целе водеше с малка разлика и през втория период, но в края на полувремето баскетболистките на Стефан Михайлов направиха пълен обрат и на почивката водеха с 39-38.

Домакините поддържаха преднина от няколко точки след паузата. В средата на третата част Цинкарна Целе се доближи на три точки от своя съперник, но преди решителните десет минути Монтана 2003 имаше преднина от шест точки. Последната част бе много оспорвана. Гостите намалиха изоставането си на две точки секунди преди края, но българският тим удържа аванса си.

По 18 точки за успеха отбелязаха Христина Иванова и Сара Бут. Даниела Петева се отчете с 14, а 11 има Виктория Стойчева.

Най-резултатна за Цинкарна Целе бе Николина Делич с 20 точки.