Академик Бултекс 99 с победен дебют в Балканската лига

10-10-2017 20:19 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 дебютира в Балканската лига с резултатна победа с 94-83 над Ибър като гост в Черна гора. Пловдивският тим владееше инициативата през целия двубой, като води почти през цялото време. Преднината, изкована през първото полувреме се оказа ключът към успеха, въпреки по-силната игра на Ибър след почивката.

Васил Михайлов избухна в края на първата част като влезе от пейката и за секунди вкара 5 бързи точки, за да даде аванс на тима си.

Академик го загуби през втория период, когато позволи да се стигне до изравняване, но силната серия от 11-0 отново ги върна напред и на почивката българският отбор водеше вече с 56-38.

Домакините се окопитиха в третата четвърт, започнаха да търсят наваксване на пасива и в действителност го съкратиха малко, но не и значимо.

До края на двубоя Академик поддържа стабилни десетина точки преднина, и не позволи финален щурм на съперника.

Васил Бачев със 17 точки бе най-резултатен, а Васил Михайлов, Шакир Смит и Мануел Джонсън добавиха по 16. Академик имаше и отличен процент за 3 точки - 11/18. Недим Фелец с 18 бе най-разултатен за Ибър.