Монтана 2003 тръгна уверено в Адриатическата лига

04-10-2017 20:18 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа категорична победа с 82-61 срещу ЖКК Кралево в първия си официален мач за новия сезон. Българският тим изигра отличен първи мач от група В на редовния сезон в Адриатическата лига пред собствените си фенове в зала „Младост” и напълно заслужи победата. Следващият мач на отбора в турнира е след седмица, когато отново в Монтана той ще посрещне словенския Цинкарна Целе.

След сравнително равностойни първи минути Монтана направи серия от 13-2, с която се откъсна напред, а след една четвърт имаше 8 точки аванс при 21-13. Много бързо в началото на втория период разликата скочи над 10 точки, а на моменти се доближи и до 20. Така след отлично първо полувреме монтанки водеха с 48-31. Стабилната разлика се задържа дълго през третата десетка, но в края й гостите от Сърбия успяха да намалят малко изоставането си за 50-63. До края обаче Монтана 2003 беше категоричен и направи победата си убедителна.

Монтанки спечелиха категорично борбата под коша – 46-30, като имаха и далеч по-добър процент за две точки – 59% срещу 35%, подадоха си повече асистенции – 24-11. Те извършиха повече грешки от съперника си, но това не повлия на изхода от мача.

Цветомира Шаренкапова записа 16 точки и 6 асистенции за победителките, 13 плюс 6 борби добави Христина Иванова, а с 12 точки се включи Виктория Стойчева. За съперника Татяна Живанович отбеляза 12 точки.