Спартак остана трети на турнира в Пловдив

30-09-2017 19:07 | BGbasket.com

Спартак Плевен завърши на трето място в турнира за Купа Пловдив. Тимът на Александър Дяковски се наложи над македонския Струмица с 81-73. Двубоят премина през много обрати, но силно второ полувреме на българския тим му донесе крайния успех.

Спартак започна ударно мача със серия от 14-0. Постепенно обаче съперникът им се разигра и след първата част намали изоставането си на четири точки. Подемът в играта на македонския тим продължи и през втория период, като на почивката резултатът в негова полза бе 46-36.

След паузата баскетболистите на Александър Дяковски показаха съвсем различно лице. Много бързо те стопиха пасива си, а преди решителните десет минути дори поведоха с шест точки. Последната част бе много оспорвана, но Спартак не позволи нов обрат.

Най-резултатен за успеха бе Николай Маринов, който отбеляза 25 точки. Даворин Кунтич добави 17, а с 15 е Константин Коев.

За Струмица Тайлър Дейл се отчете с 19 точки.