Испания с девети медал за последните десет Европейски

(сн. fiba.com)
17-09-2017 19:09 | BGbasket.com

Испания завърши на трето място на Евробаскет 2017, след като в малкия финал победи Русия с резултат 93-85. Това е деветият комплект медали за испанците за последните десет издания на Европейското първенство.

Една от легендите на испанския и европейския баскетбол – Хуан Карлос Наваро изигра последния си мач в националния отбор.

Поредно признание на голямо първенство получи българският комисар Елеонора Рангелова, на която беше поверен този мач.

Испанците поведоха още в началото и цяло първо полувреме увеличаваха преднината си, за да се откъснат с цели 17 напред на почивката. През третата част Русия успя да намали изоставането си, въпреки че то остана двуцифрено при 55-66. В началото всичко изглеждаше под контрола на испанците, но три минути преди сирената Русия се приближи само на две точки. Испания обаче отвърна със серия от 11-3, с което сложи край на мача.

Пау Гасол, за когото също има вероятност това да е последен мач с националния екип, записа дабъл дабъл от 26 точки и 10 борби за победителите. Марк Гасол добави 25 точки, а Наваро игра 18 точки и записа 2 точки и 4 асистенции.

За Русия Алексей Швед отново бе най-резултатен с 18 точки, а с 14 плюс 10 борби се включи Тимофей Мозгов.