Легендите победиха Журналистите

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
17-09-2017 13:01 | BGbasket.com

Отборът на Легендите победи Журналистите в демонстративен мач от Баскетболния ден в столичната зала „Универсиада“. Двубоят завърши при резултат  64-31 в полза на ветераните. Събитието е организирано от BGbasket.com, Viasport.bg, БФБ и Българско баскетболно общество.

Някои от най-големите имена в баскетбола у нас взеха участие в мача – Тодор Стойков, Георги Младенов, Иван Ценов, Бойко Младенов, Ивайло Равуцов, Желчо Генов, Данаил Недялков, Стефан Михайлов и Горан Кошанин. Техен треньор беше Иван Бакърджиев.

Част от отбора на журналистите бе Иван Вълчанов от BGbasket.com. Останалите в състава бяха Камен Алипиев – Кедъра, Симеон Найденов, Александър Овчаров, Деян Веселинов, Хари Латифян, Станислав Христов, Десислава Джерманска, Тома Фиков, Костадин Крантев, Флорина Иванова и Троян Сарафов. Начело на отбора бе друг журналист – Александър Сотиров.

Срещата бе ръководена от Любомир Нешев, Ангел Иванов и Десислава Бакърджиева.

Легендите взеха надмощие още в самото начало на срещата, като спечелиха първата част със 17-5. Те продължиха да увеличават преднината си и на почивката тя достигна 26 точки. През второто полувреме Журналистите се държаха далеч по-равностойно на своя съперник и спечелиха третата част с 8-6. Легендите обаче отново увеличиха аванса си в последната четвърт и спечелиха убедително мача.

Тагове: Ден на баскетбола