БУБА Къп `Емануил Божков` 2017 приключи с втора поредна титла за Фока

(сн. BGbasket.com)
10-09-2017 15:05 | BGbasket.com

Сръбският тим Фока Крагуевац спечели за втора поредна година надпреварата за момчета до 12 години БУБА Къп.

От тази година турнирът носи името на покойния си основател Емануил Божков и цялата надпревара в зала „Румен Пейчев” премина в чест на паметта му.

Турнирът завърши както и премина, с невероятно вълнуващ двубой между МЗТ Скопие и Казерта, решен в последните секунди за победа на македонците с 58-55.

Шампионите от Фока Крагуевац приключиха също с успех, с 51-39 над БУБА, а другият български участник ЦСКА отстъпи на румънския Дан Дачиян с 29-56.

6. ЦСКА (Иван Димитров)

Победителите бяха наградени от президента на БФБ Георги Глушков, отправил и финални думи към състезателите и поздравления за организацията на турнира.

В награждаването се включиха и баскетболистите на Левски 2014 Алекс Симеонов, Евгени Хаджирусев, Иван Алипиев и Николай ЛековАлипиев и Леков са и бивши участници на турнира БУБА Къп.

За MVP на турнира беше избран Ненад Филипович от Фока, който получи своя приз от Мануел Марков.

БУБА Къп `Емануил Божков` приключи с реч от президента на БУБА Баскет Борислав Хаджирусев, а от своя страна в знак на благодарност играчи, треньори и щабове го изпратиха, скандирайки името му.

Тагове: БУБА Къп, БУБА