Италия спря пътя на Финландия на Евробаскет

(сн. fiba.com)
09-09-2017 20:34 | BGbasket.com

Италия се класира за четвъртфиналите на Евробаскет 2017, след като победи Финландия със 70-57 в третия осминафинален мач в зала „Синан Ердем Доум” в Истанбул днес. Страхотна първа част даде контрола над мача на италианците, които в следващата фаза ще срещнат победителя от мача СърбияУнгария. За един от домакините на груповата фаза – Финландия, която имаше страхотно представяне до момента, приказката приключи и тимът ще трябва да се прибере у дома.

Италия изигра страхотна първа четвърт в нападение и наниза цели 30 точки през нея, което й даде преднина от цели 13 при 30-17. Тимът задържа контрола над мача и до почивката, съумявайки да ограничи съперника си само до 12 точки за 10 минути и да увеличи разликата до 19 точки. През второто полувреме Финландия успя да намали част от дефицита си и въпреки че спечели третата и четвъртата част, Италия задържа съперника си далеч дори от помисли за обрат.

Марко Белинели отбеляза 22 точки за победителите, 15 добави Луиджи Датоме, а с по 10 се включиха Даниел Хакет (6 борби) и Николо Мели (5 борби).

За Финландия Петери Копонен вкара 13 точки, а с 11 и 8 борби се отчете Сасу Салин.