Пето място за Турция, Италия остана седма

(сн. FIBA.com)
25-06-2017 17:53

Турция завърши на петото място на Евробаскет 2017 за жени. В последния си двубой от турнира тимът се наложи над Латвия със 72-63. Италия пък успя да се съвземе след драматичната загуба вчера и спечели срещата със Словакия със 71-54, като по този начин остана на седмата позиция в крайното класиране. По-късно днес са двубоите за разпределението на медалите. От 19:00 часа е мачът за третото място между Белгия и Гърция, а от 21:30 е финалът между Испания и Франция.

Турция спечели срещу Латвия със 72-63 най-вече благодарение на силното първо полувреме, което изигра. Южните ни съседки поведоха с 6 точки след първата част, а на почивката авансът им вече беше 16. След почивката Латвия заигра по-добре и намали изоставането си на 9 точки преди последната част, с което си върна надеждите за обрат. Турция обаче не позволи това да стане и удържа преднината си до края.

Куанитра Холингсуърт отново игра много силно за своя тим и отбеляза 24 точки. 15 има Ъшън Албен. Кития Лакса бе най-резултатна за Латвия с 16 точки, 14 добави Анете Щейнберга.

В мача за седмото място Италия победи Словакия със 71-54. Италианките започнаха много силно мача и поведоха с двуцифрена разлика след 19-8 в първата част. Последва лек спад в играта им, но на почивката те продължаваха да водят с 8 точки. След паузата те поддържаха аванса си, а през последната част направиха победата си още по-категорична.

Гая Горини бе най-резултатна за победителките с 14 точки. Чечилия Дзандалазини и Джорджа Сотана добавиха по 12. За Словакия Мари Ружичкова отбеляза 10.