Франция за пети пореден път в четворката на европейското

(сн. fiba.com)
22-06-2017 23:54

Франция ще играе полуфинал на Европейското първенство за жени в Чехия. Това стана ясно след категоричната победа на отбора срещу Словакия с 67-40 в четвъртфиналната фаза. Това е пето поредно попадане на отбора в четворката на шампионата. На полуфинал французойките ще срещнат Гърция.

Първата четвърт даде тон за развитието на мача, като в нея Франция допусна само 6 точки в коша си и поведе с 15. Разликата се запази до почивката, а след като французойките допуснаха само по 8 точки на съперника в третия и четвъртия период, увеличиха още аванса си в края.

Валериан Ееи отбеляза 13 точки за победителките, а 12 добави Марин Жоане. Всички баскетболистки на отбора, с изключение на една, се разписаха в мача. За Словакия най-резултатна с 13 точки беше Барбора Балинтова.