Латвия детронира Сърбия още на осминафинал

(Снимка: FIBA.com)
20-06-2017 21:19

Латвия се наложи със 75-70 над Сърбия и детронира последния шампион още на осминафинал на Евробаскет за жени. На четвъртфинал латвийките ще се изправят срещу Испания.

Кристине Витола реализира 19 точки за Латвия, а Анет Стейнберг добави 18. Тамара Радочай вкара 14 за Сърбия, докато Йелена Миленкович отбеляза 13.

Латвия напълно заслужи успеха си със силна игра още в първата част и отлична защита в края. Сръбкините се бориха до последно, като наваксаха изоставане от 14 точки във втората четвърт и се държаха само на две точки в третата. Минута преди края Крастине вкара решителна тройка, за да вдъхне увереност на Латвия и въпреки финалните опити на съперника, победата остана за прибалтийския тим.

Страхотна последна четвърт донесе убедителна победа на Словакия над Украйна с 82-68.

Двубоят бе доста равностоен, след като словачките поведоха в първата четвърт, но Украйна ги настигна в третата. В края обаче Словакия успя да ограничи украинките до 12 точки, а отбеляза 25, за да стигне до четвъртфинал, където ги чака Испания.

Зузана Жиркова вкара 31 точки за Словакия, а Алина Ягупова завърши с 24 за Украйна.