Рилски спортист грабна бронза в НБЛ

(сн. BGbasket.com)
24-05-2017 20:00

Рилски спортист спечели бронзовите медали в НБЛ, след като надигра с 94-62 Черно море Тича пред около 300 зрители в зала "Христо Борисов" във Варна. Така играчите на Людмил Хаджисотиров - Удо спечелиха плейофната серия за третото място с 2-0 победи. Те за втора поредна година печелят бронзовите медали в НБЛ.

Срещата в морската столица започна изключително оспорвано, като двата отбора се гонеха в резултата, но гостите от Самоков успяха да дръпнат с 10 точки (43-33) на почивката. След това Йордан Бозов пое диригентската палка и не остави глътка въздух на варненци. Разликата набъбна до 29 точки в полза на Рилецо (75-46) до края на третата част. След това срещата просто се доиграваше.

В основата на успеха на Рилски спортист, както и в първия мач от серията, беше борбата под коша, където те овладяха 44 борби срещу 26 за съперника. Бяха по-добри и при стрелбата за две точки (68%-46%), както и в тази от далечно разстояние (35%-22%).

Най-резултатен за успеха на Рилецо беше Еван Бруинсма, който приключи с дабъл-дабъл - 27 точки и 10 борби, а Денислав Вутев добави 24 точки за успеха на своя тим. За Черно море Венелин Христов се разписа с 12 точки.