Бостън стопи 21 точки дефицит и върна една победа срещу Кливланд (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
22-05-2017 09:38

Бостън Селтикс нанесе първа загуба след 10 поредни победи в тазгодишните плейофи на действащия шампион на НБА Кливланд Кавалиърс. След като стопиха 21 точки дефицит Детелините се наложиха със 111-108 и по този начин намалиха резултата във финала на източната конференция на 1-2 победи. Домакин на този и следващия мач е Кливланд.

Кливланд започна мача много силно и до почивката натрупа преднина от 16 точки. Най-много шампионите се откъснаха на 21, но Бостън заигра силно и започна да топи разликата, за да се стигне до драматични последни минути. Ейвъри Брадли донесе победата на гостите с тройка в последната секунда, която влезе, след като топката се разходи по ринга.

Маркъс Смарт записа 27 точки, 7 асистенции и 5 борби за победителите, 20 точки отбеляза Ейвъри Брадли, а с 16 завърши Ал Хорфърд.

За Кливланд 29 точки и 7 асистенции регистрира Кайри Ървинг, а с 28 плюс 10 борби се включи Кевин Лав.