Славия спечели Купата на БФБ за девойки

17-05-2017 13:40

Славия триумфира с Купата на БФБ за девойки. На финала столичният тим се наложи над домакина на турнира Черно море Одесос с 81-63. Трети остана Балкан, който спечели малкия финал срещу Рилски спортист по-рано днес.

Първите минути на мача бяха равностойни, но след това Славия направи серия от 13-0. „Белите“ се откъснаха напред с двуцифрена разлика, но след първата част преднината им беше намалена на 9 точки. През втория период Черно море Одесос заигра по-добре и стопи изоставането си само на 3 точки. Двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 38-32 в полза на столичния тим.

След почивката Славия отново натрупа комфортен аванс, който достигна 14 точки преди решителните десет минути. В заключителната част домакините нямаха сили за обрат и останаха със сребърните медали.

Антония Филипова бе най-резултатна за успеха на своя тим с 21 точки. По 12 имат Деница Петрова и Елена Димова. Стефани Пендова вкара 11 плюс 9 борби, а с 10 точки е Гергана Иванова.

За Черно море Одесос с най-много точки е Виктория Георгиева, която отбеляза 27. Юлияна Вълчева е с дабъл-дабъл от 16 точки и 16 борби, а 11 точки добави Мария Генчева.