Лукойл Академик спечели в Самоков и прати серията в пети мач

13-05-2017 19:54

Лукойл Академик и Рилски спортист ще играят пети решителен мач в полуфиналите на НБЛ. След като днес действащият шампион победи като гост в Самоков с 80-66 в мач №4, резултатът стана 2-2 победи. Решителната среща в серията, която ще определи противника на Берое във финала на първенството, ще се играе на 17-и май (сряда), а заради домакинското си предимство „студентите” ще приемат съперника си в спортния комплекс в Правец.

Отборите изиграха оспорвана първа четвърт с няколко смени на водачеството и игра кош за кош. Разликата обаче започна да се трупа още преди почивката. През втората част гостите затегнаха защитата, а междувременно в началото на втората четвърт на Николай Стоянов беше отсъдено нарушение, което той оспори и в конфликта получи две технически, което доведе до отстраняването му от мача. След едва 8 вкарани точки през втората част, Рилски изоставаше с 16 на почивката при 26-42.

Разликата остана стабилна след почивката, като се движеше между 13-17 точки, а Лукойл Академик контролираше играта. Класата на гостите им позволи да запазят статуквото в комфортната ситуация, която си създадоха, и пратиха серията е пети мач.

Лукойл имаше по-добра стрелба от тройката – 31% срещу 20% и общо от игра – 43% срещу 33%. Тимът отне повече точки – 8 срещу 2 и предизвика повече грешки на съперника си – 13, като извършиха 9 от своя страна.

Максим Корниенко записа 16 точки и 9 борби за победителите, 14 плюс 8 асистенции добави Дани Гибсън, а по 13 вкараха Стив Зак и Христо Захариев.

За Рилски спортист Ди Джей Шелтън регистрира 19 точки и 9 борби, Еван Бройнсма добави 15 точки и 8 борби, а с 12 плюс 7 се отчете Златин Георгиев.