Една част стигна на Академик срещу Черно море

27-04-2017 20:24

Академик Бултекс 99 изигра страхотна трета част като домакин на Черно море Тича и победи с 91-73 в първия мач от четвъртфиналната плейофна серия между отборите. Резултатът от другите три части в мача е равен, но фактът е, че пловдивчани вече водят с 1-0 победи. Те ще гонят класиране напред с победа като гости във Варна във втория мач от серията в събота.

Варненци започнаха мача добре и бяха напред през първите 4 минути. Домакините обаче бързо обърнаха и спечелиха първата четвърт с 24-19. След много равностойна втора четвърт, преминала през обрати и изравнявания, се стигна до логично равенство на почивката – 41-41. Решаваща за мача се оказа третата четвърт. В нея след серия от 12-0 Академик се откъсна напред, а след като я завърши с 11-3 дръпна с 18 точки. Равенство в последния период запази комфортния аванс на домакините и те взеха победата.

Най-съществената разлика между отборите беше в броя грешки и отнети топки. Академик открадна 12 топки от съперника си срещу само 3, което доведе до 10 срещу 19 грешки и до 31 срещу 11 точки на бърза атака в негова полза.

Шакир Смит наниза 26 точки (5 тройки) за победителите, 16 плюс 9 асистенции добави Оскар Белфийлд, а по 13 отбелязаха Джордан Семпъл (12 борби) и Васил Михайлов.

За Черно море най-резултатен с 16 точки беше Венелин Христов, 14 добави Станислав Цонков, а 11 – Деян Карамфилов.