Реал Мадрид спечели като гост за 2-1

(сн. euroleague.net)
26-04-2017 23:17

Реал Мадрид поведе с 2-1 победи срещу Дарюшафака в плейофите на Евролигата. Като гости мадридчани победиха съперника си с резултат 88-81 в третия мач от серията. Те ще имат шанс да я затворят в петък, когато ще се изиграе втория мач в Истанбул. При евентуално равенство ще се играе пети мач, който ще бъде в Мадрид.

Испанците изиграха много силно първо полувреме, което беше в основата на победата им. Те спечелиха първите две части, за да натрупат преднина от 13 точки на почивката. Равностойна трета част запази комфортния им аванс и въпреки че на моменти до края Дарюшафака се приближи само на 3 точки, те удържаха победата.

Джейси Керъл наниза 21 точки (5 тройки) за победителите, 18 плюс 9 борби добави Густаво Айон, а с 13 точки и 8 борби се включи Лука Дончич.

За Дарюшафака най-резултатен с 20 точки беше Анте Жижич, а Скоти Уилбъкин вкара 18 точки (4 тройки).