Хасково удържа напора на Монтана, за да изравни

23-04-2017 19:49

В Монтана ще бъдат изиграни два мача от финалите на държавното първенство за жени. Това вече е сигурно, след като Хасково 2012 спечели финал №2 с резултат 87-76 и така изравни серията. Хасковлийки изковаха победата в последните три минути, след като преди това изпуснаха сериозна преднина. Следващите две срещи са на 26 и 27 април (сряда и четвъртък), а ако някой от отборите спечели и двете ще ликува с титлата. Евентуален пети мач ще се играе на 30 април (неделя) в Хасково.

Хасково вкара тройка още с първата си атака, след като вчера нямаше нито една. В началото двата тима разменяха точки, но пък домакините завършиха първата част с 9-2 и се откъснаха с 9 напред. Те поддържаха аванс и във втората, като разликата се движеше около 10 точки и бе такава и на почивката.

Начало на второто полувреме от 7-2 вдигна разликата на 15 точки, но Монтана отговори със серия от 9-1 и свали до 7. След това двата отбора останаха близо, като домакините не позволиха преднината им да падне още по-застрашително. И все пак при шест минути до края монтанки свалиха до 4, а много скоро след това и изравниха при оставащи 04:25. Последва важен кош на Кочева, а след това и още по-важна тройка с табло на Димитрова за +5. Последва пропуск за гостите, след който серията стигна до 7-0, и макар Алън да върна 3 точки, Хасково отговори с тройка на Коева и един наказателен на Лий, с които подпечата успеха.

Най-резултатни за успеха бяха Радостина Димитрова и Челси Лий, като те хванаха съответно и 9 и 8 борби. Виолина Кочева също бе на ниво и приключи с 23 точки и 9 асистенции.

За монтанки най-резултатна със 17 точки стана Шарел Алън. 16 точки отбеляза Радостина Димитрова, а 13 и 8 борби имаше Димана Макариева.