Берое Стара Загора е на победа от нов медал

20-04-2017 19:35

Берое Стара Загора е на победа от трето отличие през сезона. Баскетболистките на Таня Гатева се наложиха у дома над Нефтохимик 2010 с 94-61 и поведоха с 1-0 в серията за бронзовите медали в Държавното първенство за жени. Домакините контролираха срещата от самото начало и спечелиха без особени проблеми. Играе се до две победи от три мача, а следващият двубой е в неделя в Бургас. До момента тимът от Стара Загора спечели сребро в Адриатическата лига и бронз в турнира за Купата на България.

Домакините започнаха мача много уверено от самото начало. Още през първата част те поведоха с двуцифрена разлика, като след десет минути игра резултатът бе 28-11. Основна заслуга за натрупаната преднина имаше Моник Рийд, която вкара 10 точки. Нефтохимик 2010 заигра по-добре и втората част беше далеч по-равностойна, но на почивката съперникът им вече имаше аванс от 21 точки.

След подновяването на играта Берое Стара Загора поддържаше комфортния си аванс и въпреки опитите на гостите малко да намалят изоставането си в края на третата част, това не се случи. През последната четвърт разликата в полза на домакините мина 30 точки и мачът се доиграваше.

Над всички за победителите бе Моник Рийд, която бе близо до трипъл-дабъл със своите 29 точки, 12 борби и 8 асистенции. Джазмин Пъркинс добави 18 точки за успеха, с 12 е Мария Желязкова, а 11 вкара Милена Томова.

Ашли Прим бе най-резултатна за Нефтохимик 2010, като се отчете с 20 точки. Мария Цанкова добави 11.