Берое превзе Пловдив и си остави шанс за второ място

14-04-2017 20:12

Берое остави шансовете си за второ място в редовния сезон на НБЛ живи, след като разби Академик Бултекс 99 като гост с 85-64. Така кръг преди края старозагорци са на победа зад днешния си съперник, който заема второто място във временното класиране с 16 победи и 7 загуби. При победа на Берое срещу Балкан и загуба на Академик от Рилски спортист следващата седмица баскетболистите на Любо Минчев ще изместят тези на Асен Николов на втората позиция. Днес серия от пет поредни победи на пловдивчани беше прекъсната, а това беше първо домакинско поражение за тях през редовния сезон.

Първата четвърт на мача премина с игра кош за кош и логично след нея резултатът беше равен – 20-20. В следващите три четвърти Берое успя да ограничи нападението на съперника си и малко по малко да натрупа аванс. На почивката гостите водеха със 7 точки, а след почивката натрупаха двуцифрен аванс. През последната част Берое се откъсна далеч напред, като разликата стана 20 точки.

Мачът премина с голямо напрежение между двата отбора, като на моменти то ескалираше, а при поздравяването на отборите след сирената се стигна и до спречкване, след като Брандис Рейли-Рос потупа малко по-силно от допустимото Оскар Белфийлд по тила.

Берое хвана повече борби – 43 срещу 32, а Академик имаше много ниска ефективност при стрелбата – 4/24 (16%) от тройката и общо 34% от игра. Берое завърши с 18 срещу 8 асистенции и 34 срещу 5 точки, вкарани от резервните състезатели.

Степан Тешия записа 16 точки и 8 борби за победителите, 15 плюс 6 добави Шейн Гибсън, а 13 плюс 6 регистрира Арън Джоунс. С 12 точки се отчете Николай Николов.

За Академик по 20 точки вкараха Оскар Белфийлд и Джордан Семпъл (11 борби), а с 12 точки се отчете Шакир Смит.