Черно море спечели дербито за седмото място

14-04-2017 20:18

Черно море Тича спечели дербито за 7-мото място в НБЛ. Тимът, който от скоро бе поет отново от  Дарин Великов, надигра като домакин прекия си конкурент за мястото Ямбол с 85-80 и си осигури по-предна позиция  за плейофите. Двубоят във Варна бе доста оспорван и белязан от множество обрати. Това бе 7-ми успех за варненци, които имат и 16 загуби. Тимът на Петър Петров е с актив 6-17. В следващия последен кръг от редовния сезон на 22 април Ямбол приема у дома Левски 2014, който загуби шанс за плейофите, а Черно море гостува на Спартак в Плевен.

Черно море започна силно мача със серия 6-0, но в средата на първата част гостите от Ямбол обърнаха за кратко нещата в своя полза.  Варненци отново се откъснаха с 8 напред и запазиха лека преднина след първия период. Във втората обаче двата тима продължиха да си разменят водачество, но след редица грешки на Ямбол на почивката  домакините поведоха отново с 6.

Те продължиха да водят и в третата. В края на периода обаче Ямбол направи ударна серия 16-1 и обърна с 10 точки. „Моряците“ не се предадоха и направиха пълен обрат след серия 13-3 в началото на последната част. Интригата се запази до самия край, а две минути преди сирената Черно море водеше с 2. Въпреки опитите на Ямбол да направи нов обрат, това не стана и гостите трябваше да се примирят със загубата.

Станислав Цонков бе най-резултатен за победителите със своите 23 точки. Силен мач направи и Деян Карамфилов, който се отчете с 18 точки, 7 борби и 9 асистенции. Венелин Христов и Никола Джурич добавиха по 16, като те имат съответно 6 и 9 борби.

За Ямбол Венцислав Петков вкара 23 точки и направи 9 асистенции. Станислав Говедаров е с 19. Евгени Иванов има 13, с колкото е и Стоян Петков, който обаче се отчете и с 13 борби.