Берое удържа Монтана в зрелищен мач и изравни

10-04-2017 20:13

Берое Стара Загора отне домакинското предимство на Монтана 2003 в полуфиналната серия. В мач №2 заралийки спечелиха като гост с 86-79 и ще имат две срещи в своята зала, с които ще могат да стигнат до финал. Двата тима отново предложиха истинско зрелище, в което размяната на кошове и на водачества бе често. Към края гостите поведоха и за разлика от първия мач успяха да удържат преднината си и да победят, с което и изравниха серията на 1-1 успеха. Следващите два двубоя ще бъдат в Стара Загора в четвъртък и петък (13 и 14 април), а при нови разменени победи, решителният сблъсък ще е на 18 април (вторник) в Монтана.

Монтана тръгна отлично и поведе с 6-0 и 17-7. Беройки се активизираха след това и намалиха, а серия от 7-0 във втората част им даде аванс от 4 точки. Домакините изравниха, но точно преди паузата заралийки пак се откъснаха с толкова.

Берое водеше и след паузата, като увеличи разликата до 8 точки. Монтана обаче направи серия о 10-2, за да изравни, а малко след това дръпна с 3 напред. Гостите обаче отговориха с 8 поред и си върнаха водачеството преди Хриси Иванова да намали до 2 след 30 минути игра. Последната четвърт започна с нова тройка на Иванова, но Зори Костова отвърна с две поред, а с кош и на Томова разликата в полза на заралийки стана 7. Отговорът на домакините не закъсня и набързо направиха 8-0, за да си върнат минималния аванс. Поредният срив в играта им обаче позволи на "зелените" да вкарат 6 поредни точки за +5, а при 01:36 до края разликата вече бе 6. За разлика от вчерашния мач, този път гостите успяха да удържат преднината си и записаха този важен успех.

Отново най-резултатна за победителките бе Моник Рийд с 28 точки, като тя добави и 10 борби към актива си. С трипъл-дабъл се отчете Джазмин Пъркинс след 16 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Милена Томова се включи с 12 точки. В днешния двубой беройки имаше едва 15 грешки срещу 34 вчера и това също оказа положително влияние на играта на тима.

За домакините Лиза Бърджис завърши с 20 точки и 9 борби, а Христина Иванова наниза 17 точки.