Хасково е на победа от втори пореден финал

10-04-2017 19:39

Само ден след началото на плейофите Хасково 2012 е на победа разстояние от втори пореден финал в Държавното първенство при жените. Тимът на Елена Станкова надигра за втори пореден път Нефтохмик 2010 със 100-71 и поведе с 2-0 в серията. Следващите мачове са на 13 и 14 април в Бургас като още в първия от тях носителят на Купа България 2017 може да продължи напред.

Хасково 2012 започна ударно мача и вкара първите си 10 поредни стрелби 6/6 при средно разстояние, 4/4 от тройката и 1/1 от фаула. Нефтохимик намали в един момент пасива си до 5 точки, но тимът на Елена Станкова завърши първия период с уникална серия 16-0 и поведе с цели 21 точки след само 10 минути игра. Във втората Хасково вдигна още повече и на почивката имаше преднина от близо 30. Бургазлийки имаха само една грешка на почивката, но доста по-слаб процент на стрелба от противника и много по-малко борби.

Нефтохимик започна второто полувреме със серия 15-0 и задържи съперника без кош 6 минути и половина. Така разликата падна до 14 точки. Хасково обаче се върна в мача и веднага вдигна аванс над 20 точки.В последния период разликата продължи да нараства, а Нефтохимик не успя да намали повече.

Виолина Кочева отново бе най-полезна за успеха и близо до трипъл-дабъл с 28 точки (7/8 от средно разстояние), 10 асистенции и 8 борби, а 23 реализира Челси Лий (10/13 от средно разстояние), която овладя и 8 борби. По 18 точки добавиха Радостина Димитрова (+9 борби и 5 асистенции) и Деляна Коева (+ 6 борби и 5 асистенции).

За Нефтохимик 2010 над всички с 20 точи бе Тина Требеч, а 16 вкара Теодора Динева. С по 10 точки приключиха Росица Йовчева и Габриела Костова.