Монтана заличи лошо начало и удари Берое Стара Загора

28-03-2017 20:14

Шампионът на България Монтана 2003 записа трета поредна победа и завърши на второ място в редовния сезон на Държавното първенство за жени. В двубой, игран в зала "Младост", тимът на Стефан Михайлов победи в реванш Берое Стара Загора с 86-73 и вече си осигури предимство за плейофите. До момента отборът е с актив 11-4, а съперникът им е 8-7 и няма как да ги измести дори и след следващия кръг. Двата отбора пък ще се срещнат един срещу друг и в плейофите.  В следващия последен кръг на 2 април в неделя шампионът гостуват на Нефтохимик 2010 в Бургас, а Берое приема у дома Септември 97.

Берое започна ударно мача и поведе с цели 17 точки в първия период след серия 19-5. Монтанаки допуснаха доста грешки, но постепенно във втория период започнаха да подобряват игра и след силна серия 14-0 до почивката дори обърнаха с 5 точки. Домакините изиграха още по-силна трета четвърт и поведоха с 21 точки след нея. Заралийки успяха да спечелят последния период, но не можеха да свалят голямата разлика. В последните минути на мача гардът на Монтана Виктория Стойчева контузи ръката си и напусна двубоя.
Радостина Димирова отново бе най-полезна за победата на Монтана с 21 точки, а 20 отбеляза Цветомира Шаренкапова като добави още 6 асистенции и 6 борби. Шарел Алън направи даъл-дабъл с 15 точки и 10 борби, а Лиза Бърджис приключи с 12 точки и 8 борби. Даниела Петева допринесе с 10 точки, 6 асистенции и 5 борби.
За Берое Стефка Митева бе над всички с 18 точки и 9 борби, а 17 реализира Зорница Костова. Джазмин Пъркинс отбеляза 13, Ралица Нанева реализира 11, а с 10 точки и 9 борби приключи Моник Рийд.