Славия спечели женската А група

26-03-2017 21:03

Славия спечели женската А група. Това стана днес в последния кръг от редовния сезон след успех като гост над Черно море Одесос със 74-71. Това бе общо 15-ти успех за тима на Силвия Пеева, който има и 3 загуби. След тях е Рилски спортист с 14-4, следван от Балкан (13-5), а варненки са с 13-4, но имат още една среща в сряда срещу Берое Стара Загора в отложен мач от 12 кръг. Старозагорки пък имат да изиграят още три отложени мача. Първите 6 отбора в крайното класиране на А група, участващи само с девойки, ще се класират директно на финалите за девойки.

Черно море започна по-силно мача с 8-2, но Славия отвърна със серия 13-0 и обърна нещата в своя полза. Така след първия период столичанки поведоха с 8, но Черно море изига силно и втората четвърт и на почивката отново обърна с две точки. Оспорвано се запази и второто полувреме, но Славия поддържаше малка преднина и до края успя да удържи успеха си. И двата отбора допуснаха страшно много грешки като варненки имаха 31, а съперникът с шест по-малко.

Гергана Иванова бе най-резултатна за успеха с 19 точки и 7 борби, а Виктория Иванова направи дабъл-дабъл с 16 точки и 11 борби. Капитанката Антония Филипова също направи дабъл-дабъл с 14 борби и 13 точки.

За Черно море Одесос Юлияна Вълчева изигра много силен мач с 23 точки и 14 борби. По 13 точки имаха Янина Тодорова и Валентина Христова, а с 12 точки приключи Виктория Георгиева.