Хасково 2012 завърши редовния сезон с драматична победа

26-03-2017 20:05

Хасково 2012 завърши редовния сезон с драматичен успех. Носителят на Купа България надигра трудно Нефтохимик 2010 у дома с 94-87 след продължение. Тимът на Иван Лепичев водеше почти през целия мач, но в края силите му не стигнаха и тимът загуби. Така тимът на Елена Станкова ще има домакинско предимство в плейофите на женското ни първенство. Хасковлийки си го бяха осигурил още след миналия мач, когато стана ясно, че няма да може да бъдат изместени от първото място. В последния кръг Хасково почива, а след този двубой е ясно, че в полуфиналната серия ще срещнат именно бургазлийки. В следващия си мач пък Нефтохимик ще посрещне Монтана 2003.

Нефтохимик 2010 започна ударно мача и поведе с 15 точки след първия период. Хасково успя да се върне в ритъм и след като спечели втория период до почивката свали изоставането си на 5 точки. Изключително оспорвана се запази третата част, но бургазлийски поддържаха малък аванс около 3,4 точки през цялото време. Воден от Кочева и Рол, Хасково започна последнат част със серия 10-4 и за първи път от първите минути на мача отново успя да обърне при 62-60. Последва таймаут за гостите, след който Динева пропусна, а тройка на Радостина Димитрова вдигна аванса на домакините на 5 точки. Гостите направиха нова силна серия в последните минути и отново успяха да поведат за кратко. Последваха няколко обрата, а 46 секунди преди края тройка на Требеч даде предимство на Нефтохимик при 80-78. Последваха няколко пропуска и за двата отбора, а О′Нийл прати мача продължение след кош 3 секунди преди края.

В него Хасково направи серия 10-2 и спечели мача.

Най-резултатни за успеха с по 23 точки бяха Виолина Кочева и Челси Лий, която направи дабъл-дабъл, след като овладя и 15 борби. Уолтия Рол овладя рекордните 28 борби и вкара 20 точки, а с 12 точки и 9 асистенции приключи Дженифър О′Нийл.

За Нефтохимик 2010 над всички с 29 точки, 10 борби и 7 асистенции, но и 7 грешки бе Теодора Динева. Тина Требеч направи дабъл-дабъл с 24 точки и 10 борби, а 12 реализира Мария Цанкова. Ашли Прим вкара 10 точки.