Павел Маринов с добър мач при пета поредна загуба на Питещ

23-03-2017 12:01

Павел Маринов и неговият Питещ записаха пета поредна загуба в първата шестица на румънското първенство. В двубой от 6-ти кръг на втория етап тимът на българина отстъпи на Стяуа със 74-89. Така Питещ падна до шесто място с актив 10-14, а съперникът е втори с 15-9. В следващия кръг, който е още в събота, на Питещ предстои тежко домакинство на лидера Клуж (21-3). Новият етап завършва на 5 април като отборите играят в цикъл сряда-събота.

199-сантиметрово крило от Ямбол имаше 11 точки, 6 асистенци и 5 борби за 33 минути като титуляр.

Стяуа започна по-силно мача и още в първия период поведе с 9 точки. Пищте зтегна защитата във втория период и до почивката свали псива си до 4 точки при 36-40. След почивката играта бе доста оспорвана, но Стяуа отказа тимът на Павел Маринов в последния период.

Тагове: Павел Маринов, Питещ