Реал унижи Барса с 16 точки разлика

(снимка: Daniel Casas)
23-03-2017 10:41

Реал Мадрид разби Барселона с 85-69  (2213, 19-14, 23-24, 21-18) в мач от 26-и кръг на Евролигата и си осигури домакинско предимство за четвъртфиналните плейофи. „Белият балет“ взе пето поредно „Класико“ срещу слабо мотивиран каталунски тим, практически аут от турнира.

Пабло Ласо стартира с Мачулис, Рандолф, Айон, Тейлор и Люл, но традиционно въртя състава (без капитана Рейес). Барселона излезе с Томич, Перпероглу, Оулсън, Клавер и Райс. Двубоят тръгна тактически, предпазливо за излишни грешки, с добра „бяла“ защита и тройки на Антъни Рандълф и Джефри Тейлър. Гостите опитваха да настигат, но с 4 коша Люл ги отказа, давайки преднина от 7 точки.

Алекс Везенков влезе в 12-ата минута и помогна доста в защита, тимът му стопи преднината на Реал до 2 точки. Лидерът Анте Томич бе върнат на полето, заигра и контузеният дълго време капитан Хуан Карлос Наваро, но извадиха неточна стрелба. 2 забивки на Хънтър и друга на Лука Дончич затвърдиха аванс от 9 точки.

Минута преди почивката 18-годишният хърватин бе ударен в интимните си части и се прибра в съблекалните, сменен от Мачулис. Гръцкият треньор на Барселона Йоргос  Барцокас, изнервен от развоя, бе изгонен след разправии със съдиите. Тройка със сирената на Люл увеличи преднината на 14 точки.

Титулярните петорки поддържаха качеството на играта в третата четвърт, поредни кошове на Люл даваха спокойствие. Дончич и Везенков се върнаха в игра в 27-ата минута, Тайрис Райс се разигра и с точна стрелба и опита да намали, но „белите“ не позволиха. Все пак с добра игра в защита от 21-годишният ни национал и каталунците спечелиха тази част.

В последната част (без Везенков) „белите“ подпукаха Барса с нови атаки и направиха разлика 18, дори Джейси Керъл (188 см) вкарваше през блокадата на 217-сантиметровия Томич. Последните минути бяха агонични за „асул грана“ срещу здрав Реал и гласовитата публика, празнуваща 2-а победа за 10 дни над кръвния враг в столичния "Дворец на спорта и културата".

Серхио Люл се отличи с 21 точки, 3 борби и 6 асистенции, Густаво Айон добави 14 т. +5+3, Рандолф 13 т.+5 и Лука Дончич 5 т.+6+4. За 12 минути игра за Барса Алекс Везенков наниза тройка, Анте Томич се отчете с 12 точки + 10 борби + 1 ас, Райс 12 т.+ 1+ 4.