Монтана не срещна трудности в София

22-03-2017 14:33

Десета победа от началото на женското първенство записа шампионът Монтана 2003. Тя дойде срещу младия отбор на Септември 97 в София и след резултат 75-56. Така монтанки остават твърдо на второто място с баланс 10-4, а във вторник (28 март) приемат Берое Стара Загора. Септември пък е последен с 14 поражения, а в неделя играе с лидера Хасково 2012.

В превъзходството на Монтана нямаше никакво съмнение, като тимът тръгна силно и поведе бързо с 12-2. И все пак до почивката домакините се държаха добре на терена и разликата в полза на шампионките се движеше около 10 точки. В третата част обаче монтанки заздравиха още повече защитата и довършиха спокойно двубоя.

Най-резултатни за победителките станаха Лиза Бърджис и Анна Соколан с по 19 точки, а американката грабна и 10 борби за дабъл-дабъл. Христина Иванова пък се включи с 13 точки и 5 асистенции.

За домакините 13 точки и 8 асистенции имаше Ивона Илиева, докато Коприна Рашова направи дабъл-дабъл с 11 точки и 11 борби.