Монтана 2003 остана четвърти в Адриатическата лига

19-03-2017 17:20

Монтана 2003 завърши на четвърто място в Адриатическата лига за жени. Българският шампион загуби от миналогодишния победител в турнира Будучност с 41-44 в малкия финал. Отборите изиграха нискорезултатен мач, в който черногорките бяха напред през повечето време. Във финалния мач от 18:00 часа другият български участник Берое Стара Загора ще излезе срещу Атлете Целе.

Целият мач премина при много ниска резултатност и на двата отбора, като през първата част отборите отбелязаха само 16 точки общо. През най-резултатната за мача втора част те отбелязаха по 16 точки за 25-23 на почивката в полза на Будучност. Черногорките спечелиха третата част за 37-32 след нея, а 4 минути и 42 секунди преди края Монтана се приближи само на точка при 41-42. Последва огромна точкова суша до 4 секунди преди края, когато Будучност отбеляза, за да оформи крайния резултат.

За българския отбор Даниела Петева записа 11 точки, 6 борби и 4 отнети топки, а с 6 точки и 7 борби се отчете Радостина Димитрова.

За победителките Николина Бабич се отчете с 11 точки и 5 борби, а Божица Мийович регистрира 10 точки и 8 борби.