Хасково без проблем срещу Септември

18-03-2017 19:42

Хасково 2012 записа разгромна победа в последния кръг от Държавното първенство за жени. Носителят на Купа България 2017 победи убедително като домакин Септември 97 със 128-71 и се бетонира още повече на първото място. До момента тимът на Елена Станкова е с актив 11-3, а съперникът им има 14 поражения. В следващия 18ти кръг Септември приема у дома Монтана, а хасковлийки гостуват на Берое Стара Загора.

Още в първата част хасковлийки вкараха 35 точки срещу 13 на съперника и поведоха с 22 точки аванс. Септември изигра по-силна втора четвърт, но на почивката разликата беше вече над 30, след като домакините вкараха почти 70 точки за едно полувреме. Нищо не се промени през второто, а разликата само нарастваше.

Виолина Кочева бе най-полезна за успеха с 24 точки и 12 асистенции, а 23 реализира Радостина Димитрова. Челси Лий се включи с 22 точки, а по 21 имаха Уолтия Рол и Диляна Коева, която овладя и 18 борби.

За Септември 97 над всички с 26 точки и 11 асистенции бе Ивона Илиева, а с 19 точки и 10 борби приключи Камелия Андонова.