Лидерът в НБЛ взе своето срещу последния

17-03-2017 19:51

Лукойл Академик победи Левски 2014 като гост в зала „Универсиада” с 91-70 в мач от 22-рия кръг на НБЛ. Лидерът в класирането спечели всички части срещу последния и натрупа сериозна разлика. Това беше четвъртата поредна победа за „студентите”, които продължават да са еднолични лидери в класирането със 17 победи и 3 загуби. „Сините” пък са с 3 поредни поражения и са последни в класирането с актив 4-16. В следващия кръг Лукойл Академик гостува на друг отбор от дъното на класирането – Ямбол, а Левски 2014 посреща Академик Бултекс 99.

Гостите натрупаха преднина още в началото, а до края на първата четвърт натрупаха преднина от 10 точки. След серия от 6-0 в началото на втория период Левски се приближи само на две точки разлика, но до почивката Лукойл отново дръпна напред за 51-37. Разликата не падна под 10 точки през третия период, а след силни минути през последния скочи над 20 и се запази до края.

Всички баскетболисти на победителите с изключение на един се разписаха в мача. Дани Гибсън отбеляза 20 точки и подаде 9 асистенции, 15 вкара Антъни Бийн, а 13 точки и 11 борби регистрира Стив Зак.

За Левски 2014 Павел Иванов вкара 22 точки, а с по 12 се включиха Веселин Веселинов и Кирил Райков.