Лукойл Академик вкара 107 и смачка Черно море

11-03-2017 18:40

Лукойл Академик записа най-категоричната си победа от дълго време насам. Шампионите буквално се разправиха с Черно море Тича като гост и спечелиха с повече от убедителното 107-60. Гостите от Правец натрупаха голям аванс още в първата четвърт, а до края те не спряха да го увеличават. Това е трети пореден успех за шампионите, които са категорично първи с баланс 16-3 и в следващия кръг са гости на Левски 2014. Варненци пък държат седмо място с баланс 5-14, а след седмица са домакин на Академик Бултекс 99.

Първите 5 точки в двубоя бяха за Черно море, а малко след това резултатът стана 8-3. Играчите на Лукойл обаче включиха на друга скорост и отговориха с мощна серия от 17-0, с която се откъснаха. До края шампионите не погледнаха назад, като спечелиха и останалите три част за огромен аванс след финалната сирена.

Шампионите имаха страхотен процент за стрелба от тройката и успяха в 16 от 25 опита за 64%. Домакините пък бяха едва 5 от 23 за 21%.

Антъни Бийн бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Максим Корниенко се включи с 16 точки и 8 борби, а по 15 точки имаха Божидар Аврамов и Дани Гибсън.

За домакините дабъл-дабъл имаше Никола Джурич след 17 точки и 10 борби, а Станислав Цонков се включи с 11 точки.