Берое Стара Загора завърши убедително редовния сезон в Адриатическата

08-03-2017 19:49

Берое Стара Загора завърши с убедителна победа последния кръг на Адриатическата лига за жени. Тимът на Таня Гатева надигра като домакин словенския Атлете Целе с 93-60 като доминираше значително почти през целия мач. Това бе 10-ти успех за заралийки, които вече си осигуриха участие във Файнъл 4 с актив 10-4, а съперникът им е 9-5.

Финалната четворка ще се проведе следващият уикенд на 18 и 19 март в Подгорица, чийто тим победи заралийки в битката за домакинството.

Атлете започна по-силно в първите минути като поведе с 13-6, но постепенно Келиндра Закъри върна Берое в мача. Домакините изиграха още по-силно втора четвърт като добре с включи Милена Томова и на почивката тимът на Гатева поведе с 15 точки. След почивката Берое вдигна още по-убедително преднината си като след третата тя бе над 20 точки, а до края стигна 30.

Берое имаше много по-силен процент на стрелба от средно разстояние - 24/42 (57%) срещу 14/43 (32%) на съперника. Бронзовите медалистки от Купа България допуснаха 18 грешки по-малко - 13 срещу 31. Българките показаха много по-отборна игра и направиха цели 18 асистенции повече - 29 срещу 11.

Келиндра Закъри бе най-полезна за успеха с 20 точки, а 15 отбеляза Милена Томова. Габриела Никлова добави 14 точки, 4 борби и 4 асистенции, а с 11 точки и 5 борби приключи Мария Желязкова.

Най-резултатни за Атлете с по 12 точки бяха Ксения Митрич и Ева Стефановски.