Хасково повали Берое и остана лидер, бой прекъсна мача

12-02-2017 20:24

Хасково 2012 остава еднолично начело в женското ни първенство. Това стана факт, след като тимът воден от Елена Станкова победи и Берое Стара Загора у дома с 82-76 и го прати на две загуби назад на третото място. Втори е Монтана 2003 с една повече от хасковлийки, които са лидер с баланс 9-2. Мачът, за съжаление, обаче бе белязан с грозни сцени по трибуните, които го прекъснаха за около 40 минути (четете ТУК). Следващата седмица беройки ще приемат Монтана, а пък Хасково ще гостува на Нефтохимик.

Едно доста равностойно първо полувреме, в което двата отбора разменяха водачества, завърши с по-добри изяви на домакините. Хасковлийки затвориха коша си в последните четири минути и половина преди почивката и след серия от 9-2 изведнъж се откъснаха с 8 точки напред.

Серия от 10-3 доближи заралийки на само две точки пасив в третата четвърт, но Хасково отговори. Тимът завърши частта много добре, направи 12-5 за +9, каквато бе разликата и след 30 минути. Още в първата на последната четвърт преднината на домакините стигна 14 след начало от 7-2. След още няколко секунди разликата падна на 12 и тогава мачът бе спрян за около 40 минути заради боя по трибуните. След подновяването на играта хасковлийки се откъснаха със 17 точки след ново 7-2, а до края гостите можеха само да намалят.

Домакините отбелязаха 5 тройки от 17 опита, докато беройки бяха само с 1 от 10. Това даде сериозно предимство за хасковлийки, като четири от тройките дойдоха след паузата, което помогна на тима да спечели.

Най-резултатни за успеха бяха Челси Лий и Радостина Димитрова с по 22 точки, като първата хвана и 18 борби за дабъл-дабъл. Виолина Кочева също бе на много добро ниво със своите 19 точки, 7 асистенции и 6 борби.

За гостите с 27 точки и 8 борби се отличи бившата състезателка на хасковлийки Джазмин Пъркинс. Друга бивша такава - Сиера Уорън добави 18 точки, а Келиндра Закъри вкара 16 и хвана 7 борби.