Спартак отказа Черно море за две минути

11-02-2017 19:45

Осми успех от началото на сезона в НБЛ записа Спартак Плевен. Тимът бе домакин на Черно море Тича и след силен завършек на двубоя си осигури победа с 93-77. Мачът като цяло бе доста равностоен, но за две минути и половина в последната част домакините направиха силна серия, с която зарадваха феновете си. С този резултат спартаклии остават шести и са баланс 8-8, докато варненци са седми с 5-11. И двата отбора вече гледат към понеделник, когато ще научат съперниците си в четвъртфиналите на Купата на България.

След размяна на точки в началото гостите направиха няколко по-добри атаки и се откъснаха. Те дори успяха да поведат със 7 точки, но Спартак бързо се върна и намали до 4 след десет минути игра, а в началото на втората четвърт и изравни. Малко след това домакините направиха 9-0 и излязоха напред със 7, като до почивката запазиха минимален аванс, който бе 5 точки след 20 минути. "Моряците" останаха близо до съперника след паузата и играта вървеше кош за кош. При шест минути до края резултатът стана равен, но само за две минути и половина Спартак направи серия от 11-2 и си осигури успеха.

Голямата разлика от двата тима дойде от силното оръжие на домакините - стрелбата от тройката. Спартаклии успяха в 13 от 31 опита за 41%, докато варненци имаха 6 от 20 за 30%.

Пореден силен мач за плевенчани изигра Мартин Маринов, който завърши с шест вкарани тройки и 29 точки, 8 асистенции и 3 борби. Димитър Маринчешки направи дабъл-дабъл от 23 точки и 10 борби, а Милен Дудев бе на ниво с 15 точки и 7 асистенции. 15 точки вкара и Милован Савич, а сърбинът грабна и 9 борби.

За гостите с по 14 точки завършиха Станислав Цонков и Деян Карамфилов, който имаше и 5 асистенции. Ангел Нацкин пък се включи с 13 точки.