Ямбол ще пътува за Пловдив

11-02-2017 19:39

Ямбол дочака първата си победа от много време насам, а тя е с цената на участие в турнира за Купата на България. Тимът прие Левски 2014 в зала "Диана" и спечели със 78-67, с което прекъсна серия от десет поредни поражения. С този резултат ямболии завършват втория етап на осмо място, което им гарантира участие в жребия за турнира, а и домакинство на "сините" в третия етап. Левскарите пък останаха на деветата позиция и ще гледат надпреварата по телевизията.

Ямбол вкара първите 5 точки в двубоя и бе напред до края на първото полувреме, с изключение на две изравнявания и едно повеждане на "сините". Домакините обаче така и не успяха да натрупат разлика, като тя на два пъти стигаше до 6 точки, но гостите намаляваха. Така съвсем логично на почивката ямболии имаха 4 аванс и всичко трябваше да се решава след това.

След начало от 9-3 в първите пет минути от третата четвърт домакините дръпнаха с 10 точки. Левски отговори с тройка, но 7-0 за ямболии им донесе аванс от 15. И все пак гостите завършиха частта с 9-2 и така си оставиха надежди за последните десет минути. Левскарите се доближиха и на само 5, но преди средата на четвъртата част Ямбол направи 5-0 за плюс 10. "Сините" намалиха на два пъти до седем, но домакините отговаряха и удържаха важната победа.

Най-резултатен за успеха стана Венцислав Петков, който отбеляза 19 точки на бившия си отбор. Стоян Петков се отчете със 17, а пък Станислав Говедаров имаше 14 и 5 асистенции.

За гостите Евгени Хаджирусев завърши с 16 точки. Веселин Веселинов добави 15, но всички през първото полувреме, а Павел Иванов вкара 14.