Черно море счупи каръка и излезе на две победи пред Ямбол и Левски

04-02-2017 18:54

Черно море Тича прекъсна серията си от четири поредни загуби, след като победи Ямбол като домакин с резултат 78-69 в мач от 17-ия кръг на НБЛ. Отборите бяха много близо в резултата през целия мач, но в края варненци бяха по-стабилни и удържаха победата. Така с актив 5-10 те се откъснаха с две победи пред последните отбори в класирането – Ямбол и Левски 2014 с по 3-12. В следващия кръг Ямбол посреща Левски в директен мач за право на участие в турнира Купа България между 16-19 февруари. Победителят ще бъде осми след третия етап и ще играе за трофея, а загубилият ще пропусне турнира. Черно море пък гостува на Спартак Плевен.

Мачът тръгна оспорвано и след игра кош за кош през първата част се стигна до 23-21 в полза на Ямбол. Темпото се запази, а разликата остана минимална до почивката, като в края на полувремето домакините поведоха с 43-40. След няколко смени на водачеството Черно море успя да завърши третия период със серия от 13-4 и за първи път в мача да направи по-стабилна разлика при 67-55. В средата на последната част Ямбол се приближи само на 4 точки, но домакините бяха стабилни в края и удържаха победата.

Ямболии имаха лоша стрелба от тройката – 5/23 срещу 9/27 на варненци, които си подадоха 21 срещу 9 асистенции. Резервите на „моряците” се включиха много по-силно от тези на Ямбол – 41-9 точки от пейката.

Никола Джурич записа 19 точки и 9 борби за победителите, 11 плюс 11 борби и 5 асистенции добави Деян Карамфилов, а по 9 точки вкараха Станислав Цонков и Ангел Нацкин.

За Ямбол Венцислав Петков завърши с 20 точки и 6 борби, Стоян Петков добави 14 плюс 8, а 11 точки регистрира Евгени Иванов.