Хасково удържа Монтана в дербито и превзе върха

29-01-2017 19:38

Хасково 2012 вече е едноличен лидер в женското първенство. В дербито между първите два отбора в класирането тимът победи шампиона Монтана 2003 със 76-72 като домакин. Макар хасковлийки да водеха през повечето време, двубоят като цяло бе равностоен и двата тима стояха близо един до друг. Решаващи се оказаха последните две минути, когато домакините вкараха, когато трябваше, докато монтанки пропуснаха. След този резултат Хасково е едноличен лидер с баланс 7-2, а монтанки идват след това с 6-3.

След равностойно начало Хасково успя да дръпне след вкарани 8 поредни точки. Домакините направиха разлика от 7, но с две тройки Монтана успя да намали и след десет минути да изостава само с 1. Втората четвърт също протече равностойно и този път откъсвания нямаше. За сметка на това имаше няколко смени на водачеството, но съвсем закономерно почивката дойде при резултат 42-42. Проблем за домакините обаче бе фактът, че малко преди края на първото полувреме Радостина Димитрова направи четвъртото си лично нарушение, която обаче се опази до последната сирена и не излезе.

До средата на третата четвърт играта продължи да е кош за кош и преднината на Хасково бе едва 2 точки. В следващите четири минути обаче домакините направиха добра серия от 8-2, с която дръпнаха с 8 точки, което бе най-голямата разлика до момента. Вики Стойчева отвърна с тройка, но въпреки това Хасково водеше с 6 след 30 минути игра.

Точно преди средата на последната четвърт Тина Димитрова вкара 5 точки поред и даде аванс от 9 на своите. Това обаче сякаш събуди гостите, които в следващите близо две минути направиха 9-0 и изравниха при 3:23 до края. Малко по-късно Алън изведе гостите напред с един успешен наказателен удар, но Димитрова отговори с 2 от 2 при оставащи 1:34. При 47 секунди до края Христина Иванова пропусна отворена стрелба от тройката, а в ответната атака Лий отбеляза за +3 за домакините. Стойчева върна разликата до 1, а след това О`Нийл вкара само един наказателен. Това даде нов шанс за монтанки, но Макариева пропусна стрелба, а Кочева подпечата успеха от фаул линията.

Челси Лий бе най-резултатна за победителките с 20 точки. Уолтия Рол направи дабъл-дабъл с 16 и 17 борби, а пък Дженифър О`Нийл се включи с 15, 8 борби и 9 асистенции, но и 9 грешки.

За гостите 17 точки отбеляза Виктория Стойчева, а пък 16 имаше Цветомира Шаренкапова.