Нефтохимик не се затрудни срещу Септември за четвърта победа

29-01-2017 17:07

Нефтохимик 2010 записа безпроблемна победа със 102-57 срещу Септември 97 в мач от 11-ия кръг на държавното първенство за жени. По-опитният отбор от Бургас контролираше целия мач и записа четвърта победа, като има и 5 загуби и е четвърти в класирането. Столичанки пък са последни без победа и с 9 загуби. В следващия кръг Нефтохимик гостува на Берое Стара Загора, а Септември посреща Хасково 2012.

Домакините взеха водачеството още в началото, а след серия от 12-2 в края на първия период направиха резултат 29-17. Те поддържаха стабилна преднина до почивката, когато бяха с 14 точки напред, а след като спечелиха третата част с 31-12 поведоха с над 30 точки. След убедителна последна част Нефтохимик направи актива си трицифрен, а разликата – още по-голяма.

Шест баскетболистки на победителките завършиха с двуцифрен актив, като 20 точки отбеляза Мария Цанкова, а по 19 – Теодора Динева и Тина Требец (11 борби).

За Септември Коприна Рашова записа 12 точки и 8 борби, 11 плюс 8 записа Радияна Манчева, а 10 точки, 8 борби и 5 асистенции – Ивона Илиева.