Дурчев със силен мач при загуба на Арабери

22-01-2017 14:01

Мартин Дурчев наниза  14 точки, но тимът му Арабери отстъпи на петия в класирането Лейма Коруня с 85-89 в оспорван двубой от испанската втора дивизия. Това бе девета загуба за тима на българина, който държи седма позиция с актив 12-9, а съперникът им е с победа повече и актив 13-8.

Ямболията получи повече игрово време от обикновено-  17 минути, за които добави още 1 борба, 1 асистенция, 1 открадната и 1 блок.

Лейма Коруня започна много силно мача и поведе с 11 точки след първите 10 минути. Арабери подобри защита във втория период и до почивката свали изоставането си значително при 40-44. Третият период не започна добре за тима на Дурчев, който допусна доста грешки в нападение и отново допусна двуцифрен пасив, след който се върна отново в последната част. Минута преди края Арабери намали до 4 точки изоставане, но до края Коруня удържа успеха.

Тагове: Мартин Дурчев, Арабери