Кауай Ленард отказа Кливланд след продължение (видео)

Gulliver Photos/Getty Images
22-01-2017 10:01

Кауай Ленард наниза рекордните 41 точки, ЛаМаркъс Олдридж се включи с 16 точки и 12 борби, а Сан Антонио удари Кливланд със 118-115 след продължение в битката на най-добрите два отбора в лигата. Успехът дойде въпреки липсата на двамата лидери Тони Паркър и Пау Гасол. Така „шпорите” напреднаха  до 34-9, а шампионите са първи на Изток с 30-12.

В герой за Спърс се превърна Кауай Ленард, който вкара и 6 точки в продължението, включително победна забивка 4.9 секунди преди края. Кавс имаше шанс да изравни в последните секунди, но Кевин Лав пропусна тройка 0.9 преди края.

ЛеБрон Джеймс и Кайри Ървинг добавиха по 29 точки за Кавс. Тристан Томпсън се включи с дабъл-дабъл 14 точки и 12 борби, а 13 точки и 11 борби имаше Кевин Лав.

Кливланд започна по-силно мача и контролираше играта в начало, но Спърс обърна нещата в своя полза и на почивката свалиха двуцифрения си пасив до точка. Оспореана се запази третата част,а в края й Кливланд успя да се измъкне леко напред. Спърс отново върна нещата в своя полза в последната част.  34.8 секунди преди края тимът на Грег Попович водеше с три, а ЛеБрон доведе мача до продължение, след като съперника пропусна в оставащото време.

Тагове: Кливланд, Сан Антонио Спърс